Przedszkole "Kwiaty Polskie" nr 42 w Poznaniu
A A A
A A A A
Projekt "CZŁOWIEK" w grupie "Powoje"
Od paru dni w grupie "Powoje" realizujemy projekt "Człowiek"
Temat został wybrany po burzliwej dyskusji między dziećmi. Wszak, iż mamy wiele zainteresowań wybranie tematu do projektu było nie lada wyzwaniem.
Jednak udało się dojść do kompromisu i padło na "człowieka"
. Zaczęlismy gromadzić różne materiały w naszym kąciku projektowym... Do tej pory spisaliśmy juz wiadomości jakie juz posiadamy oraz stworzylismy liste pytań "czego jeszcze chcielibyśmy się dowiedzieć"
Póki co bardzo zainteresowała nas "budowa człowieka w środku", dlatego dużym powodzeniem cieszę wszelkie zdjęcia rentgenowskie oraz książki do których zaglądamy w różnych momentach w ciągu dnia.
Fascynujące okazało sie rysowanie kości i szkieletów ludzkich oraz fakt, że każda kość ma swoją nazwę.
Jednym z interesujących zagadnień okazała się też praca płuc. Przeprowadzilismy więc eksperyment i obserwowwaliśmy jak porusza sie klatka piersiowa podczas oddychania oraz co się z nią dzieje gdy wstrzymamy oddech. Obejrzelismy też film na komputerze i zobaczylismy jak wyglądają zdrowe płuca i jak się poruszają  podczas nabierania powietrza!
Zainspirowani książką Oliwera musieliśmy przyjrzeć się naszym językom... odkryciem i przeżyciem był fakt, że za odczuwanie słodkiego smaku odpowiada tylko jego czubek !
cdn.