Nasz dzień

6.00 - 8.00
Dzieci zbierają się w sali "Malw", a następnie sukcesywnie rozchodzą się do swoich sal. Do godziny 8.00 dzieci mogą wybierać dowolne zajęcia, a nauczycielki wykorzystują ten czas (w miarę potrzeb) na pracę indywidualną z wybranymi dziećmi.

8.00 - 8.30
Odbywa się rytuał powitania z grupą, następnie, przed śniadaniem, nauczycielki organizują czynności samoobsługowe dzieci w łazience.

8.30 - 9.30
Czas na śniadanie i mycie zębów.

9.30 - 11.00
Czas rozmaitych zajęć dydaktycznych, uzależnionych od: wieku dzieci i realizowanych zadań wychowawczych i dydaktycznych. Pobyt na świeżym powietrzu.

11.00 - 11.30
Czas na drugie śniadanie.

11.30 - 13.00
W tym czasie odbywają się równolegle różne typy aktywności. W grupie "Bławatki" oraz "Malwy" jest to czas leżakowania, w pozostałych grupach zajęcia dostosowane do wieku dzieci, spacery, pobyt w ogrodzie.

13.00 - 13.30
Czas na obiad. Warto dodać, że obiad zaczynamy zawsze od drugiego dania, które jest bardziej treściwe niż pierwsze. Zupa jest "dodatkiem", który występuje we wszystkie dni poza czwartkim (wtedy zupa zastępowana jest np. dwiema surówkami).

13.30 - 16.30
Czas rozchodzenia się dzieci do domów. Czas odbioru dzieci wykorzystywany jest na zabawy dzieci, pracę indywidualną, pobyt w ogrodzie przedszkolnym.